پت و مت!

سلام بر شما

دیشب به طور اتفاقی در یه مکانی که یه مونیتور خیلی بزرگ داشت دیدم که داره کارتون معروف پت و مت رو پخش می کنه (گفتم اتفاقی که نگید بچه شدم و میشینم کارتون نگاه می کنم!) همین طور که نگاه می کردم و از اتفاقاتی که می افتاد شدیدا خنده ام گرفته بود یه دفعه یه چیزی توذهنم اومد. دقت کردم دیدم توی تمام قسمت های این کارتون یه روال مشترک وجود داره به این ترتیب:

1- به وجود آمدن مشکل

2- احساس نیاز برای رفع مشکل

3- فکر درست و منطقی

4- برنامه ریزی صحیح و علمی

5- پشتیبانی قوی (فراهم کردن تمام امکانات لازم)

6- شروع سریع عملیات

7- اجرای عملیات!!!!!!!

8- نتیجه؟؟؟؟؟؟؟؟

اون وقته که خنده روی لبهای شما ظاهر می شه. یعنی با وجود شش مرحله کاملا جدی و منطقی ، اجرا و نتیجه کار کاملا خنده دار میشه. یه کم به دور و بر خودمون نگاه کنیم می بینیم که خیلی از کارها ، چه کارهای شخصیمون و چه کارهای کلانی که در سطح جامعه اتفاق می افته و به نتیجه نمی رسه ، نتیجه انجام کار به روش پت و متیه! که در دنیای مجازی به اون میخندیم و در دنیای واقعی اشکمون رو در میاره.

/ 4 نظر / 8 بازدید
سهند

سلام مرسی که به وبلاگم سر زدی نوشته های جالبی داری بیشتر خواهم امد موفق باشی

طبقه دوم

دوست خوبم سلام. وبلاگی دیگه در کار نیست و تصمیم دارم هر چه هست رو با خودم ببرم اون دنیا کسی چه میدونه شاید اونطرف هم بشه وب داشت و حرف زد اونجا اگر هم بند شدیم در خدمتتان هستیم و گر نه آدرس رو میدم بهت برسونن [چشمک] و اما در رابطه ی با پت و مت در بحث ساخت سرگرمی کودکان در خارج از کشور قبل از تولید موضوع مورد بررسی روانشناسان قرار میگیرد و متخصصین ارائه نظر و در کمیته تولید مباحثه میکنند تا به نتیجه مطلوب برسه و حتی بر اساس نیاز روز جامعه مورد استفاده قرار بگیره.پت و مت برای ما فقط طنزه اما به تایید فرمایش شما یک زندگی کامل در آن نهفته است.... یا تولید کارتن فوتبالیستها در ژاپن که به پشتوانه رسیدن به جام جهانی و معرفی و ایجاد انگیزه و بازی فوتبال در میان نوجوانان ژاپنی ساخته شد در ابتدا یک نقاشی مجله ای بوده و بعد به این نتایج رسیده...... خوبه که نکات مثبت غرب و شرق رو هم یاد بگیریم [گل]

زن ایرانی

سلام واااای خیلی باحال بود واقعا" راست می گی[خنده]

یاسمن

متاسفانه این یک واقعیت تلخه مخصوصا در جامعه ما که سرانجام پروژه ها و کارهای عمرانی معلوم نیست و یا اگر هم به انجام برسد معمولا یک جای کار می لنگد . راستی چه نکات جالبی را از این کارتون که اتفاقی دیده اید مطرح کردید . چقدر این دوتا را دوست داشتم . خیلی بامزه ان .