اصطکاک

کجاست اون نغمه های عاشقانه؟ کجاست اون تغزلهای لطیف تر از برگ گل، لطیف تر از نسیم،لطیف تر از شبنم؟کجاست اون نجواهای سبز محبت؟کجاست اون خوشبختی های ساختگی ، اون آرزوهای مجازی؟

می دونید حقیقتش نمی خواستم غمنامه بنویسم اما امشب دست از مغز و قلم از دست فرمان نمی بره. انگار که اصطکاک قلم روی کاغذ از همیشه بیشتر شده، مثل این که می خوای سوهان روی سوهان بکشی!

بعضی وقت ها فکر می کنم هر بلایی سرم میاد نتیجه اشتباهاتیه که انجام دادم، اما بعدش میگم ای خدا چرا تاوان هر اشتباهی که انجام میدم چند برابر سنگین تره؟!

خدایا شاید این هم از رحمتته که اینجوری ما رو مجازات می کنی ولی تو رو قسم به بخشندگیت، تو رو قسم به بزرگیت، تو رو قسم به هر چی خودت به اون قسم می خوری ، اون گوشه چشم نازنینت رو هم از ما دریغ نکن.

 

دلی دارم ز وی منزل خراب است

همی از رنج او در دیده آب است

وجودم خسته از شب زنده داری

تنم حسرت کش یک لحظه خواب است

پریشان محفلی در سینه دارم

به کامم جرعه ای از زهر ناب است

تلاطم می کند دریای اشکم

مرا آرامش ساحل سراب است

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
طبقه دوم

دوست خوبم سلام. فولاد شکننده رو نمیتوان شمشیر برنده کرد پس در کوره باید تحملها داشتن و زیر پتکهای زمانه خم به ابرو نیاوردن....... شاید که بتوان گفت قلم قدمهاش رو روی کاغذ میکوبه تا بتوونه بغضی که توی گلوش مونده رو به دل کاغذ بسپره . اصطکاک یعنی فرو بردن آب در گلو وقتی بغض راه رو بسته و مسیر چشم رو نشون میده....... آمین