ماه رمضان...

سلام بر روزه داران

یادش به خیر...

یادم میاد در اواخر دوران کودکی و اوایل نوجوانی، وقتی هنوز مکلف به گرفتن روزه نبودم، ماه رمضان رو خیلی دوست داشتم. حالا نگید فلانی زده توی تیپ ریاکاری! نه، حقیقتش اون موقع ماه رمضان رو برای این دوست داشتم که می تونستم به جای سه وعده ، چهار وعده غذا در روز بخورم!!! یعنی این که علاوه بر صبحانه و ناهار و شام، سحرها هم همراه پدر و مادر پای سفره می نشستم و کلی از خوردن این وعده غذای اضافی لذت می بردم!

بعدها در روزگار نوجوانی و جوانی باز هم ماه رمضان رو خیلی دوست داشتم. باز هم ریا نمی کنم! این بار به خاطر لذت نشستن بر سر سفره افطار! به استقبال ماه رمضان می رفتم. اون روزها توی یازده ماه سال نماز خوندنم با قاعده نبود و بگیر نگیر داشت! ولی توی ماه رمضان یه آدم دیگه می شدم و ........

در انتهای دوره جوانی و ابتدای دوره میانسالی باز هم ماه رمضان رو دوست دارم. این بار هم ریا نیست! حالا برای این ماه رمضان رو دوست دارم که توی این ماه به جای سه وعده، دو یا حتی یه وعده غذا در روز می خورم!!! و همیشه احساس نوعی سبکی و راحتی جسمی و روحی دارم.

 حالا دارم پیش خودم فکر می کنم که در انتهای دوره میانسالی و ابتدای پیری(اگه بهش برسم!!!) به چه دلیل ماه رمضان رو دوست خواهم داشت؟!

شما فکر می کنید اون موقع ممکنه به جایی برسم که فقط برای خودِ خودِ خودِ خدا! ماه رمضان رو دوست داشته باشم؟!

راستی شما تا حالا فکر کردید برای چی ماه رمضان رو دوست دارید؟!  

/ 4 نظر / 17 بازدید
فردونيوز

خسته نباشي خوب احساساتتو بيان مي كني بازم بنويس ممنون

کلاغک

سلام و درود بر شما دریچه با تهدید به افشای رحمت (!) به روز شد [گل]

ttaanhhaa

درود بر استاد بیداد من که ماه مبارک رو بخاطر این دوست دارم که فاصله بین من و خدا کمتر میشه و لذت میبرم .... همین

نگهبان

اينترنت قطع مي كنند به درك مرغ مي كنند هفت و پونصد به درك جيبمون خالي به درك پيكان ناچار مي كنند بفروشيم به درك خدا رو كه نمي تونند ازمون بگيرن ماه رمضان استاد مباركتون اميدوارم خدا هشتصد نهصد ميليون تا آخر ماه مبارك براتون بفرسته شايد شايد بشه شايد