اینترنت نسبتا پر سرعت!

سلام...

عرض شود حضور انور سروران گرانقدر، این روزها از بس که زور می زنم شعری، نثری، بحر طویلی، چیزی از خودم در کنم! نه تنها هیچ نتیجه ای حاصل نمیشه بلکه از بالا چشمام و از پایین(فکر بد نکنید!) دیسکم از جای خودشون بیرون زدند! و اینه که مدتیه بی خیال نوشتن شدم.

 و اما........ چیزی که باعث شد بعد از مدت ها کیبوردفرسایی! کنم اتفاقی بود که در زمینه اینترنت برام افتاد و الان چند وقته درگیرش هستم. موضوع از اون جا شروع شد که ما (البته با اصرار همسر مکرمه و دختر مُعسّله!) تصمیم به خرید اشتراک اینترنت ADSL از شرکت مخابرات گرفتیم. خلاصه با یک تماس با خط 2020 و واریز مبلغ 129هزار تومان به حساب شرکت محترم! مخابرات، یه اشتراک یکساله 60 گیگابایتی به خط تلفن خونه متصل شد. تا این جای قضیه همه چی به خوبی و خوشی برگزار شد و ما هم مسرور از در اختیار گرفتن اینترنت پررررررر سرعت! در منزل، شروع به گشت و گذار در دنیای وب کردیم. تا چند روزی هر از چند گاهی با قطعی پی در پی مواجه شدیم و البته فکر می کردیم این مسئله طبیعیه و انتظار بیشتری از این نوع اشتراک نباید داشت. تا این که یه روز کاملا اینترنتمون قطع شد. چند بار تماس گرفتم با پشتیبانی شرکت و اونا هم هر بار یه چیز برای اتصال مجدد تجویز می کردند. من هم که دیدم هیچ کدوم افاقه نمی کنه اون روز رو کلا بی خیال شدم. و اما روز بعد وقتی دیدم باز هم اینترنت قطعه، باز هم با ناراحتی به مسئولین پشتیبانی اطلاع دادم و این بار کارشناس مربوطه گفت آقا شما از دیروز تا حالا نزدیک به 6 گیگابایت! از حجمتون استفاده کردید و الان هم آنلاین هستید!. با این حرف کارشناس محترم من سریع دوزاریم! افتاد که کاسه ای زیر نیم کاسه است و به طور قطع یکی داره از اشتراک ما سوء استفاده می کنه!. خلاصه همون موقع گفتم لطف کنید موقتا با تعویض پسورد خط من رو غیر فعال کنید. فردا صبح هم سریع به مرکز مخابرات مربوطه رفتم و کتبا شکایت نوشتم. اون دوستان هم با بررسی دقیق تر حرف من رو تایید کردند و قول دادند به شکایت من در اسرع وقت رسیدگی و متهم! رو به اشد مجازات!! برسونند. بعد از این کارها با مشورت کارشناسای IT اداره متبوع تمام تنظیمات امنیتی مودمم رو به روز کردم و فردای اون روز باز هم با پسورد جدید به اینترنت متصل شدم. از فرداش هم برای کنترل اوضاع از طریق پنل اختصاصی سایت مخابرات هر نیم ساعت وضعیت اشتراکم رو کنترل می کردم. روز شنبه این هفته وقتی داخل صفحه اختصاصی شدم که وضعیت رو کنترل کنم متوجه شدم اولا در فاصله تقریبا چند دقیقه ای دو تا آدرس IP وجود داره و ثانیا مصرف حجم اینترنت هم به طور غیر معمولی بالا میره. سریع با خونه تماس گرفتم و گفتم شما دارید چیکار می کنید که اینقدر استفاده شده؟! فکر می کردم اونا مشغول دانلود چیزی هستن ولی عیال گفت که استفاده خاصی فعلا نمی کنند. گفتم سریع مودم رو خاموش کنید که فکر کنم باز هم یکی داره حجم می دزده!.بعد از خاموش کردن مودم تا حدود یک ساعت بعد صفحه ما آنلاین نشون می داد! و اون هکر بی انصاف هم حدود 400 مگابایت باز هم از ما دزدید!. خلاصه..... سرتون رو درد نیارم الان چند روزه به شدت پیگیر این قضیه از شرکت مخابرات هستم و با تعویض مجدد پسورد تا حصول نتیجه، از اینترنت پر سرعت خانگی! محروم شدیم.

این مطالب رو نوشتم که دوستان (چه مشترکین و چه اشتراک دهندگان!) آگاه باشند ممکنه این بلا به سر هر کس دیگه ای هم بیاد و اون بی نوا هم بی خبر از همه جا سر یک ماه متوجه بشه تمام حجم ترافیک یکساله اشتراکش ته کشیده و آخرش هم پرتقال فروش رو نتونه پیدا کنه!

به نظر شما پرتقال فروش! کجاست؟

/ 1 نظر / 29 بازدید
شیخ نهایی

به دنبال پرتغال!