و باز هم سبد!

سلام بر دوستان گرانقدر

بالاخره بعد از مدت ها دوری از بلاگستان امروز موفق شدم چند سطری در محضر شما کیبوردفرسایی کنم.

قبل از هر چیز لازمه خدمتتون عرض کنم که بر خلاف پست قبلی، اکنون که خدمتتون هستم نه تنها شامل سبد کالا شدم بلکه تا این لحظه نصف اون رو هم به همراه خانواده مصروف نمودیم!

لازم دیدم تشکر نمایم از زحمات همه بزرگوارانی که باتلاش شبانه روزی! این سبد رو در اختیار قسمتی! از ملت شریف ایران و باالاخص بنده حقیر! قرار دادند که بخوریم و بیاشامیم ولی اسراف نکنیم!

تخم مرغ و روغن و مرغ و دو تا بسته پنیر

با برنج هندی اش جانا بخور میشی تو سیر!

ببخشید اگه این بیت یه مقدار بیمزه بود. آخه نه که محتواش هم خیلی طعمی نداشت! بیتش اینجوری از آب دراومد! چشمک

همین طور که مطلع هستید در مورد این سبد کذایی! حرف و حدیث زیاد بود. از مثبت بی نهایت تا منفی بی نهایت!. یه عده در نهایت احترام و منّت! این سبد رو ستودند. یه عده دیگه هم در نهایت انصاف! بی منّتش کردند. از جمله حرف و حدیث ها، خبر مرحوم شدن شخصی در صف تهیه سبد کالا بود که اتفاقا یه عده! هم خیلی روش مانور دادند و حسابی از شرمندگی دولت محترم در اومدن. حالا فرض کنید با این حساب مثلا اگه شخصی توی صف نماز جماعت مسجد محلشون مرحوم بشه باید یقه امام جماعت مسجد رو گرفت و ایشون رو مواخذه کرد!!!

یه جای دیگه هم وقتی از وزیر محترم مربوطه! سئوال کردند چرا در راستای حمایت از تولید داخلی، برنج ایرانی به جای هندی توزیع نشد ایشون فرمودند به خاطر این که کیسه 10 کیلویی برنج ایرانی نداشتیم!!! آخه بزرگوار! درسته که ما یه مقدار ...... ولی نه اون قدر که شما تصور فرمودید! حد اقل یه چیزی بگید که ما تصور نکنیم شما ما رو ........ پنداشته اید!

همه حرف و حدیث ها یه طرف، توی این حرف ها یه شخصی چیزی گفته بود که شنیدنش خالی از لطف نیست. ایشون فرموده بودند:

 برنجش که عین لاستیک بود! پنیرش عین گچ! تخم مرغهاش بی خاصیت و مرغش بی مصرف! و از همه مهمتر روغنش وهابی بود!!!

بار خدایا، به بعضی ی ی ی ی! از مسئولین ما ادای صحیح و بی منّت مسئولیت! و به بعضی ی ی ی ی! از مردم ما هم اندکی انصاف عطا بفرما.

/ 1 نظر / 27 بازدید
آقای جیغ جیغو

این سبد مرا یاد ترانه ای از (فکر کنم ابی ) انداخت که میگه : دوستت دارم سبد سبد ... حالا هم شیخ حسن، از نهایت ارادت که به ملت خود دارد و سبد سبد آنها را دوست دارد اقدام به توزیع سبد کالا نمود ! [لبخند]