ترانه های قرن هفتمی!

سلام ای دوستان جان!

امشب داشتم با خودم فکر می کردم که مثلا اگه برگردیم به چند صد سال قبل و به زبان اون موقع بخوایم ترانه های امروزی از خودمون درکنیم! ترانه ها به چه شکلی در می اومدن. حالا به برگردان چند ترانه به زبان قرن هفتمی! توجه بفرمائید:

ای کبوتر کاکل بر سر    وای بر من! وای بر من!      این خبر را از من ببر    وای بر من! وای بر من!        بگو به یار من       که من او را دوست دارم     بگو برگردد         چشم به راهش هستم         خاطر او را می خواهم!

------------------------------------------------------------------------------

آخر بابا پیرت بسوزد عاشقی!         تو که من را رسوا نمودی       مشت من را باز نمودی             در میان این همه گم کرده راه ها          چرا من را پیدا کردی!

------------------------------------------------------------------------------

شب شب شعر است و شور است!             شب شب ماه است و نور است     با یارم قرار گذاشته ام         دیر کرده است           راه او دور است!

------------------------------------------------------------------------------

دختر مردم مرا افسرده نموده است!            امسال از سال های پیش مرا عاشق تر نموده است!              در خودم مانده ام او مرا دوست دارد یا دوست ندارد          در گوش او خوانده ام                   یا بگو آری یا بگو نه!!!

------------------------------------------------------------------------------

دو تا دستهایم مرکبی است           تمام شعرهای من خط خطی است            در نزد شما شاهزاده خانوم!           من فقیری پابرهنه هستم!

------------------------------------------------------------------------------

شب ها همه اش به میخانه می روم من!              به سراغ می و پیمانه می روم من             دلم گم شده است      پیدایش خواهم کرد            اگر عاشق تو باشد        وای بر او!         رسوایش خواهم کرد!

-----------------------------------------------------------------------------

ای بلای جان ای شیطان من!!!           ای دشمن جان من            من به فدای زیبائی های شما بگردم!           ای دل ویرانه من!

ببخشید اگه همین جوری پیش برم این جناب ملک الفیلتر! که امروز از بیخ گوشمون رد شد، فردا از وسط چشمامون رد میشه! بقیه رو خودتون دروَکنید!!!

 

 

/ 7 نظر / 10 بازدید
طبقه دوم

بله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ بابا یکی به دادم برسه!!!!!!! داداشم تلف شد رفت!!!!!!! داری با خودت چکار میکنی ؟؟؟؟ اینها چیه نوشتی ؟؟؟ نه به خاطر جنس خواننده و شعرش بلکه اصل موضوع که مطمئنم اهل ابتذال نویسی نیستی!!! ولی به هر حال حالا که نوشتی بذار ما هم بیاییم دیگه: در بهار زندگی احساس پیری میکنم با همه آزادگی حس اسیری میکنم گرچه توی این فضای کاملا خوشی که برای ما جوونها فراهم شده نه حس پیری وجود داره و نه جزو آزاده های محبوب به شمار میایم[چشمک]

طبقه دوم

شرمنده عزیزم ولی منظورم از ابتذال معنی پوچی بود [گل]

یاسمن

واقعا بیداد چه نابغه ای است می شینه چه کارها و چه فکر ها می کنه . البته شاید هم می ایسته . حالا واقعا قرار بوده فیلتر بشی . که اینقد رترسیدی جریان چیه ؟

خواهر جون

سلام و بدرود به یکدانه برادرم اگر از حال این حقیر بپرسی من همونم که روز می خواستم دریا بشم می خواستم بزرگترین دریای دنیا بشم [چشمک]ای داداشی شیطون

مجید اشتری

سلام دوست عزیز ممون که سر زدید بازم منتظر شما هستم موفق وپیروز باشید

بی گناهی گناه است

به به سلام بر جناب استاد بیداد الشعرا جناب استاد یک دیشبی شما چشم بنده را دور دیده اید و کلهم اجمعین سر نخ عشقولانه نویسی را از دست ما خارج نموده اید...[چشمک] کفتر چاهی من گنجشک نازی من ببر از من این خبر بگو به استاد که من آپ کردم [نیشخند]