سبد بی سبد!

عرض شود خدمت دوستان گرانقدر: بنده حقیر تازگی ها فکرهای عجیب و غریبی به ذهن مبارکم! خطور می کرد و داشتم یواش یواش به این نتیجه می رسیدم که احتمالا دچار توهم حاد! شده و باید فکری اساسی برای درمان خودم بکنم. این فکرها یا بهتره بگم توهمات به من القاء می کرد که وضع مالیم بسیار خوب و فربه شده و هم خونه دارم، هم اتومبیل دارم، هم حقوق عالی و هم یه حساب بانکی چاق و چله!

توی این مدت همش در این قضیه که این فکرها درسته یا توهم و خیالات باطل، داشتم با خودم کلنجار می رفتم که در یک اتفاق عجیب و غریب به من اثبات شد همه این تفکرات درست بوده و در حقیقت خودم از این قضیه که وضع مالی بسیار خوبی دارم بی خبر بودم!

حتما استحضار دارید دولت محترم با تدبیری فوق العاده! و بی نظیر با اهداء سبد کالا به اقشار نیازمند سعی کرد امیدی هر چند مختصر در دل این عزیزان برای ادامه حیات! ایجاد کند.

ما هم که تا دیروز فکر می کردیم با توجه به ظاهر قضیه در این دایره محرومیت قرار داریم دلمون رو لیف زده بودیم! بعد از مدت ها با برنج و روغن و مرغ اهدایی چلومرغی بسازیم و بزنیم توی رگ!

اما امروز به توصیه یکی از همکاران پیامکی فرستادیم از بهر این که ببینیم آخرش به چلومرغ می رسیم یا نه! ولی با کمال تعجب پاسخی دندان شکن دریافت نمودیم به این مضمون که: هموطن گرامی، سبد کالا به شما تعلق نگرفته است!

اینجا بود که وقتی جواب دریافتی خودم رو با جواب دریافتی یکی از روسای اداره مربوطه (که حد اقل سه برابر بنده دریافتی و خونه و ماشین و حساب بانکی چاق! دارد) مقایسه کردم، به این نتیجه رسیدم که همه اون توهمات واقعیت داشته و در حقیقت من از اون بی خبر بودم.

حالا از صبح تا این لحظه دارم دنبال حل این معما می گردم که پس این مال و اموال پنهانی ما کجاست که دوستان دولت محترم از اون مطلع شدند و ما خودمون ازش بی خبریم!

جمله مرتبط:

عزیز دل برادر! نگفتم خیلی خطرناکه؟!

 دو بیت بی ربط:

دیریست که دلدار پیامی نفرستاد

حلوا شکری پسته خامی نفرستاد

صبحانه ندادش به من و بلکه نهاری

این ها به درک لقمه شامی نفرستاد!

/ 3 نظر / 30 بازدید
شیخ نهایی

بی خیال آقا جان ! بیداد یعنی همین دیگه !

آقای جیغ جیغو

من در عجبم خانم "اشتون" زده گیلاس اما به "جواد" یک دوسه جامی نفرستاد ! [لبخند] درود بر شما [گل] + لینک

عباس سانبلی

چه کسی گرفت آن سبد کالا را آن یکی پیر زن گیوه فروش یا دگر زن که به اسباب کرامت نشده خود فروش چه کسی گرفت آن سبد کالا را آن مدیری که زفرط خوردن. شکمش وارفته: یا که آن کارگر بیچاره که سر کار نرفته چه کسی گرفته آن سبد کالا را خلبان با پرستیز که پریده بر فراز ابرها یا که آن راننده تاکسی بی ماوا چه کسی گرفته آن سبد کالا را انکه میگیرد حقوق چند میلیونی یا که آنکس که زفقر دور خود می لولد چرا آمار خطاست چراتدبیر جفاست چرامن سیرم و آن بیچاره در فکر غذاست چرا تدبیر بزرگان همه خورده به سنگ چرا بیداد کنون رفته در فکر پلو چرا امروز سبد کالا درسفره ماست وبه آنکس که نیاز دارد فقط می خندیم