دوستت دارم...

سلام...

البته واضح و مبرهن است! که هیچ مخلوقی از جمع مخلوقات خدای متعال از این که به او بگویید دوستت دارم! بدش نیامده و به نوعی از این جمله کلیشه ای! خوش خوشانشان می شود. این نه فقط برای موجودات بلکه برای جمادات هم مصداق دارد!. به طوری که مثلا اگر به اتوموبیلتان بگویید دوستت دارم! با شنیدن این جمله به طوری قند در دل موتور آن آب می شود که صفر تا صد آن چیزی حدود حد اقل دو ثانیه کمتر می شود! و یا با گفتن این جمله به رایانه تان سرعت پردازش آن دو برابر می شود!. به هر حال چه بخواهیم چه نخواهیم عمری است که همه اجزاء عالم و از جمله و بالاخص اشرف موجودات با این جمله خانمان برانداز سر کار می روند! و الکی دلشان را خوش کرده اند. به اعتقاد نگارنده جناب ابوالبشر حضرت آدم(ع) هم با همین جمله به ظاهر دلچسب از طرف حوا تمام نعمات بهشتی را نادیده گرفت و با رفتن به طرف میوه ممنوعه و با انجام اولین گناه و یا به قول برخی بزرگان با اولین ترک اولی! به زمین خاکی فرود آمد و قص علی هذا!. آن چه که مشخص است بعد از کتب الهی این جمله یکی از تاثیرگذار ترین معجزات کلامی! به حساب می آید که البته منشاء آن کمی مشکوک به نظر می رسد! چرا که آن طور که از شواهد و قرائن و حوادث تاریخی پیداست گفتن آن بیشتر از آنکه منجر به خیر و نیکی شود سرانجام آن تخریب و آتش افروزی! و بدبختی است. این که جمله مذکور یک معجزه کلامی است سخنی به گزافه نیست چرا که اکثر قریب به اتفاق مردم دنیا با هر دین و هر مذهب و یا کلا لامذهب! با شنیدن این جمله آنچنان از خود بی خود شده و عنان از کف می دهند که به قول شاعر:

حکایتی ز دهانت به گوش جان آمد

دگر حدیث مردم حکایتی است به گوشم!

این جمله آنچنان اغوا کننده است که حتی گاهی اوقات مرده را هم زنده می کند!. اگر شنیده باشید چندی پیش زنی که از نظر پزشکی کاملا جزء گروه اموات حساب شده بود با گفتن جمله دوستت دارم از طرف همسرش کلاهی گشاد بر سرش رفت و دوباره به این دنیای خاکی پر محنت بازگشت که مسلما یا اکنون از این بازگشت پشیمان شده و یا هنوز هم نفهمیده که چه غلطی مرتکب شده است!.

از دیگر معجزات این جمله که در اسناد تاریخی به ثبت رسیده است عبارتند از:

1-     دراز شدن گوش!

2-     بلند شدن دود از سر

3-     ایجاد حرکات موزون بدون موسیقی

4-     آب شدن کله قند توی دل

5-     فتح ایران به دست اسکندر مقدونی و به آتش کشیده شدن تخت جمشید

6-     ایجاد جنگ های جهانی

7-     از دست رفتن آبروی بیل کلینتون و امیر قطر!

8-     تن دادن اختیاری و مشتاقانه آدم ها به حبس ابدی به نام ازدواج!!

9-     سر کار رفتن آدم ها و ایجاد اشتغال کاذب!

و.......... آنچه افتد و تو دانی و شاید هم ندانی!!!..............

  

/ 2 نظر / 35 بازدید
مشدلي

سلام اون اولي مال شما نبود باطنززن ذليل درخدمتيم تقي لوهستم

ttaanhhaa

سید جان اگر این جمله به موقع گفته بشه چه معجزه ای بوجود میاره که میشه به مواردی که شمردید این رو هم اضافه کنید اگر قرائت میشد هویزه چه میشد ؟؟؟؟