اسوه عشق و عقل...

سلام بر دوستان گرانقدر:

عرض شود خدمت شما سروران ، از زمانی که قلم به دست گرفته و گهگاهی مثلا شعری! سرودم و یا نثری به رشته تحریر درآوردم و یا از زمانی که مشغول به کیبورد فرسایی! شدم، هیچ گاه موفق نشدم در مدح بزرگان دینی مطلبی بنویسم. علت این امر مطمئناً نخواستن نیست بلکه نتوانستن است!

 توی این مدت خیلی با خودم توی این زمینه کلنجار رفتم و هر از چند گاهی سعی کردم در مناسبت های مختلف چند بیتی در وصف یکی از این بزرگان (هر چند ناچیز و مختصر) بسرایم ولی هر چه سعی کردم کمتر نتیجه گرفتم. همیشه هم به دنبال این امر هستم که علت چیست و چرا موفق به انجام این کار نمی شم. شاید دلایل مختلفی بشه برای این قضیه پیدا کرد ولی تا حالا بهترین دلیلی که برای خودم مسجل شده اینه که به دلیل حساسیت خاصی که توی این قضیه هست اصولا جرات ورود به این حیطه رو ندارم. اشتباه نکنید! این عدم وجود جرات به دلیل ترس از شخص و یا اشخاص! نیست. بهتره بگم که توی این قضیه بیشتر از خودم می ترسم!. واضح تر بگم که از توانایی خودم ترس دارم. حقیر همیشه اعتقاد داشته و دارم که بیان رویدادهای تاریخی و به خصوص تاریخ اسلام و اشخاص مرتبط با این موضوع احتیاج به مطالعات عمیق و گسترده ای داره که خدای ناکرده یه موقع در بیان موضوع دچار افراط و تفریط نشویم چرا که در این صورت نه تنها لطفی نکرده ایم بلکه دچار ظلم شده ایم!

به هر حال با اعتقاد به این موضوع، همیشه از ورود به این حیطه ترس داشته و خواهم داشت.

و اما...

امشب شب شهادت بزرگ مردی است که زبان چون منی از گفتن وصف ایشان قاصر و ناتوان است. از همه مسایل اتفاق افتاده پیرامون این بزرگوار و همچنین توصیف شخصیت بی نظیر ایشان که بگذریم باید بگم که من از خواندن کتاب نهج البلاغه ایشان بسیار لذت می برم و فکر می کنم همین کتاب نیز برای اثبات حقانیت آن یگانه تاریخ کفایت می کند. به نظر حقیر یکی از بزرگ ترین ویژگی های این کتاب اینه که از قید زمان و مکان رهاست. یعنی این که در هر زمان و در هر نقطه جغرافیایی می توان از این کتاب در جهت اصلاح امور دنیایی و اخروی بهره ها جست.

و من چقدر افسوس می خورم که آنچنان که باید و شاید و به دور از شلوغ کاری و تظاهر، از این شخصیت بزرگ و بی نظیر و گفتار و کردار راهگشای ایشان استفاده نشده و نمی شود....

شهادت امیر مومنان حضرت علی(ع) بر همه عاشقان و عاقلان! جهان تسلیت باد.

/ 1 نظر / 29 بازدید
ttaanhhaa

من هم به شما تسلیت عرض میکنم .... التماس دعا